Past

Past (Broad Stem)

 Singular  Plural
1 do shaoras do shaor(s)ama(i)r, do shaorsam
2 do shaorais do shaor(s)abha(i)r, do shaorsaidh
3 do shaor, do shaorasda(i)r, saorais do shaorada(i)r, do shaorsad, do shaorsada(i)r
passive: singular: do saoradh plural: do saoradh / do saoraid

 

 

 

Past (Slender Stem)

 Singular  Plural
1 do fhilleas do fhill(s)eama(i)r, do fhillseam
2 do fhillis do fhill(s)eabha(i)r, do fhillsidh
3 do fhill, do fhilleasda(i)r, fillis do fhilleada(i)r, do fhillseada(i)r, do fhillsead
passive: singular: do filleadh plural: do filleadh, do fillid

css.php